Hydroizolacje płynnymi membranami poliuretanowymi

Folia w płynie w połączeniu z taśmami i kołnierzami uszczelniającymi zapewnia trwale szczelne podłoże. Hydroizolacja to zabezpieczenie podłoża przed wnikaniem wody i wilgoci. System Knauf Hydro Flex to dedykowane rozwiązanie do uszczelniania łazienek. Dostarczamy zróżnicowany asortyment materiałów do lekkich, średnich oraz ciężkich izolacji przeciwwodnych do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz konstrukcji budowlanych.

Ponadto jeśli technologiczne połączenia różnych faz wylewania konstrukcji monolitycznej nie zostaną uszczelnione prawidłowo, to również stanowią potencjalne miejsca przecieków – uważa Grzegorz Gładkiewicz. Materiały te wymagają dociśnięcia masywną płytą, gdyż napór wody może spowodować uniesienie izolacji, która zacznie pływać łącznie ze zbyt lekką płytą dociskową. Dodatkowo, można umieścić pod płytą folię kubełkową, która pozwoli na zbieranie i usunięcie ewentualnych przecieków. Do poprawnego zaprojektowania izolacji fundamentów potrzebna jest dobra znajomość warunków gruntowo-wodnych. Ich zbadanie polega przede wszystkim na ustaleniu, na jakim poziomie występuje zwierciadło wody gruntowej i jakie są jego wahania w różnych porach roku. Z tych względów warto przy opracowywaniu ochrony przeciwwodnej przyjmować rozwiązania „trochę na wyrost”, gdyż ewentualne późniejsze modernizacje czy naprawy będą skomplikowane i niezwykle kosztowne.

Łazienka jest przeważnie wykańczana płytkami – z ceramiki lub kamienia. Płytki są układane na podłodze, ale też i na ścianach. Mogą sięgać samego sufitu lub dochodzić tylko do pewnej wysokości. Choć wydaje się, że okładzina z płytek jest szczelna, nie jest to do końca prawdą.

Inaczej można spodziewać się gorszych właściwości chemicznych i fizycznych preparatu, a w najgorszym przypadku – całkowitej nieskuteczności. Należy użyć folii w płynie, którą aplikujemy nie tylko w miejscu, w którym zamierzamy zainstalować brodzik, ale również na całej powierzchni podłogi w łazience, a także na ścianach w tzw. Strefie prysznica, która obejmuje miejsca gdzie woda pada bezpośrednio na ścianę, a także 20cm ponad ten poziom (stąd wspomniane wcześniej 50cm wysokości).

– Ponieważ modne jest obecnie stosowanie natrysków bez brodzików, woda pod dużym ciśnieniem uderza bezpośrednio w płytki na podłodze i przenika przez fugi na podłoże. Efektem może być zalanie pomieszczeń pod łazienką, powstawanie wykwitów i niszczenie podłoża. Dlatego na takich podłogach powinniśmy stosować izolacje przeciwwodne, a na ścianach także przeciwwilgociowe – podpowiada. Zdecydowanie najczęściej folię w płynie stosuje się w łazience. Spełnia swoją rolę szczególnie tam, gdzie montuje się prysznice typu walk-in. Woda regularnie i w dużych ilościach spływająca po glazurze i terakocie może wnikać w podłogę oraz przyczynić się do rozwoju grzybów i pleśni.

Oferujemy szeroki asortyment produktów, w tym także innowacji, jak również specjalistyczne wsparcie techniczne na każdym etapie przedsięwzięcia. Dzięki ścisłej współpracy z Klientem zapewniamy kompletne i konstruktywne rozwiązania do hydroizolacji nowych obiektów lub uszczelnień istniejących konstrukcji, ale także komplet elementów do wykonania dachów zielonych. Izolacje w ofercie KREISEL to przede wszystkim izolacje podpłytkowe. Pełnią one bardzo ważną funkcję w zabezpieczaniu przed wodą, wilgocią konstrukcji tych elementów budowli.

Hydroizolacje płynnymi membranami poliuretanowymi to sprowadzony i bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie przed wodą i wilgocią. Jednym z rozwiązań dla zapewnienia optymalnej hydroizolacji fundamentów, jest zastosowanie mieszanki betonu wodoszczelnego, który posiada oznaczenia W4, W6, lub W8. Dobrze zrobiona hydroizolacja brodzika w łazience, czy odpowiednie zabezpieczenie fundamentów to podstawa solidnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *